Не вважається виправданням для домашнього насильства:
1. Хвороба – лише незначний відсоток (менше 5%) насильства, що стосується близьких осіб, спричинений поведінкою внаслідок хвороби.
...
Читати далі »
|
Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою (ч. 1 ст. 1220 ЦК України).
Як зазначає З.В. Ромовська, відкриття спадщини - цивілістичний фразеологізм. Юридичний зміст цього терміна полягає в тому, що у зв'язку зі смертю особи права та обов'язки,
...
Читати далі »
|
Не може бути привілею чи обмежень у процесуальних правах за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних чи інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, громадянства, освіти, роду занять, а також за мовними або іншими ознаками.
...
Читати далі »
|
Конституція України проголошує землю об'єктом права власності народу України. Так, у ст. 13 Конституції України зазначається, що «від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією». Разом з тим Конституція України відображає ставлення українського народу до землі, як до території, а не як до об'єкта власності, визначає просторові межі державної влади і закріплює право територіального верховенства народу як вияв політичного панування держави над певною частиною земної кулі.
Норми Конституції щодо землі як об'єкта права власності українського народу встановлюють територіальний поділ держави на регіони: Автономна Республіка Крим, області, міста, селища і села. Кожне з цих адміністративних територіальних утворень має свою територію, яка відмежована від території інших територіальних утворень, що створюються у регіона
...
Читати далі »
| |