Субота, 10.04.2021, 20:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новороздільське МУЮ
  Головна » 2015 » Березень » 2 » «Умови звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника».
  10:36
  «Умови звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника».

  Стягнення на заробітну плату (заробіток), пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається при відсутності у боржника коштів на рахунках у фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для повного покриття належних до стягнення сум, а також при виконанні рішень про стягнення періодичних платежів та стягнень на суму, що не перевищує двох мінімальних розмірів заробітної плати.

  За іншими виконавчими документами державний виконавець вправі звернути стягнення на заробітну плату та інші доходи боржника, не вживаючи заходів примусового звернення стягнення на майно боржника, за письмовою заявою стягувача та за погодженням з боржником.

  При виконанні в примусовому порядку виконавчих документів про стягнення сум боргів, що перевищують двох мінімальних розмірів заробітної плати, державний виконавець у першу чергу перевіряє наявність коштів на рахунках боржника в банках та інших кредитних установах шляхом проведення запитів, а також перевіряє майновий стан боржника.

  Виконавчі документи направляються за місцем роботи боржника, отримання ним пенсії, стипендії чи інших доходів для проведення стягнення в передбаченому законом порядку.

  Відрахування із заробітної плати (заробітку), стипендії боржника. 

  Відрахування із заробітної плати (заробітку) чи стипендії громадян проводить адміністрація підприємств, установ і організацій на підставі надісланих їм державним виконавцем виконавчих документів.

  Якщо боржник змінить місце роботи або місце проживання чи навчання, підприємства, установи, організації, які отримали виконавчий документ, повертають його не пізніш як у 3-денний строк державному виконавцеві з відміткою про нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме, а також повідомляють про проведені ними стягнення періодичних платежів за виконавчими документами. У разі неподання зазначених відомостей з неповажних причин винних у цьому посадових осіб може бути притягнуто до відповідальності, передбаченої Законом.

  Виконавчі документи за місцем виконання зберігаються в сейфах, вогнетривких шафах.

  Порядок стягнення суми боргу, розмір відрахування визначаються державним виконавцем у розпорядженні, що направляється разом з виконавчим документом, про що в копії повідомляється стягувачеві.

           Якщо боржник отримує декілька видів доходів, то дублікати виконавчих документів направляються із розпорядженнями державного виконавця до бухгалтерій підприємств, установ, організацій для звернення стягнення на заробітну плату боржника. У разі направлення декількох виконавчих документів до бухгалтерії одного підприємства, установи, організації державний виконавець щодо кожного виконавчого документа направляє розпорядження.

  Самостійно змінювати порядок стягнення суми боргу та розмір відрахування адміністрації підприємств, установ, організацій не мають права.

  При поверненні виконавчих документів у зв'язку із звільненням боржника з роботи у відповідних графах виконавчого документа робиться запис про утримання суми боргу, а в разі стягнення періодичних платежів — про час їх утримання та розмір заробітної плати за останні три місяці. Цей запис завіряється підписами відповідальних осіб та скріплюється печаткою. У супровідному листі до виконавчого документа адміністрація зазначає нове місце роботи чи навчання боржника, його місце проживання, якщо вони відомі. Копія супровідного листа направляється стягувачу до відома.

  Передача виконавчого документа сторонам (третім особам) на руки забороняється.

   Звернення стягнення на інші доходи боржника. 

  Зазначені у Законі правила стягнення поширюються і на випадки звернення стягнення на:

  1) доходи, отримані фізичною особою, яка є суб'єктом підприємницької діяльності;

  2) доходи за працю в колективному сільськогосподарському (фермерському) господарстві;

  3) авторську винагороду за твори літератури, науки або мистецтва, премії, що присуджуються за видатні досягнення в галузі науки, літератури і мистецтва, винагороду за відкриття, винахід, на який видано авторське свідоцтво, корисну модель, промисловий зразок і раціоналізаторську пропозицію;

  4) суми на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника.

  Для встановлення таких доходів державний виконавець за заявою стягувача, боржника робить запити у відповідні органи.

  Розмір відрахувань із заробітної плати та інших доходів. 

  Розмір відрахувань із заробітної плати та інших видів доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків.

  Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати встановлюється законодавством про працю.

  Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до повного погашення заборгованості:

  — у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника, та збитків, заподіяних злочином, — п'ятдесят відсотків заробітної плати боржника;

  — за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, — двадцять відсотків.

  Загальний розмір усіх відрахувань при кожній виплаті заробітної плати не може перевищувати п'ятдесяти відсотків заробітної плати, яка належить до виплати працівникові, в тому числі при відрахуванні за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей, у цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.

  Правила, встановлені цією статтею, застосовуються також при зверненні стягнення на належні боржникові стипендію та доходи, зазначені в Законі.

  Звернення стягнення на заробітну плату боржника, який відбуває покарання. 

  Відрахування із заробітної плати боржника, який за вироком суду відбуває покарання без позбавлення волі, провадиться з усієї суми заробітної плати без урахування стягнень за вироком.

  Із засуджених, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, а також з осіб, які знаходяться в наркологічних відділеннях психіатричних диспансерів та стаціонарних лікувальних закладах, відрахування провадиться з усієї заробітної плати без урахування відрахувань на витрати по їх утриманню в цих закладах.

  Звернення стягнення на допомогу по державному соціальному страхуванню. 

  На допомогу по державному соціальному страхуванню, виплачувану у разі тимчасової непрацездатності та інших випадках, і допомогу по безробіттю стягнення може бути звернено тільки за рішеннями про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника.

  Кошти, на які не може бути звернено стягнення.

  Стягнення не може бути звернено на такі виплати:

  1) вихідну допомогу, яка виплачується у разі звільнення працівника;

  2) компенсацію працівникові за невикористану відпустку, крім випадків, коли особа при звільненні одержує компенсацію за відпустку, не використану протягом кількох років;

  3) компенсації працівникові витрат у зв'язку з переведенням, направленням на роботу чи відрядженням до інших місцевостей;

  4) польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, які виплачуються замість добових і квартирних;

  5) матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;

  6) допомогу по вагітності та пологах;

  7) одноразову допомогу при народженні дитини;

  8) допомогу по догляду за дитиною;

  9) допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною-інвалідом, по тимчасовій непрацездатності у зв'язку з доглядом за хворою дитиною; інші допомоги на дітей, передбачені законодавством;

  10) допомогу на лікування;

  11) допомогу на поховання;

  12) щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території радіоактивного забруднення;

  13) дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

  Стягнення не провадиться також із:

  1) сум неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги;

  2) грошової компенсації за видане обмундирування і натуральне постачання;

  3) вихідної допомоги у разі звільнення (виходу у відставку) з військової служби та з органів внутрішніх справ, а також грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законодавством (ст.73 Закону).

  Сформована практика в сучасних українських реаліях показує, що одним з найбільш ефективних способів домогтися реального виконання судового рішення є звернення стягнення на заробітну плату чи пенсію боржника.

  Згідно з ч. 1 ст. 68 Закону України ” Про виконавче провадження” , стягнення на заробітну плату / пенсію / стипендію боржника звертається у разі відсутності у нього коштів на банківських рахунках , відсутність майна , стягнення регулярних платежів, а також стягнення на суму яка не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати ( нагадаємо , що з січня 2015р.  по  листопад 2015р.  розмір мінімальної заробітної плати  по Україні становить 1218,00 грн.),  тобто не більше 3 654,00 грн.

  У всіх інших випадках , державний виконавець звертати стягнення на зарплату або пенсію боржника не зобов’язаний.

  Але, ч. 2 ст. 68 Закону України ” Про виконавче провадження ” передбачено , що за іншим виконавчим документам , державний виконавець має право звернути стягнення на зарплату або пенсію боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника за письмовою заявою стягувача. Таким чином, з метою якнайшвидшого виконання рішення суду, за умови, що стягувачу грошових коштів достовірно відомо, що боржник працює, отримує пенсію або стипендію, потрібно звертатися до державної виконавчої служби за місцем роботи або одержання пенсії боржником із заявою про звернення стягнення на пенсію або заробітну плату боржника.

  Слід відзначити, що з такою заявою до державного виконавця можна звертатися як при відкритті провадження, так і вже на стадії здійснення державним виконавцем виконавчих дій.

  Переглядів: 1596 | Додав: Novyj_rozdil | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright MyCorp © 2021