Як свідчить офіційна статистика найпоширенішим покаранням за вчинення насильства в сім᾽ї ставало накладення штрафу. Зрозуміло, що від такого покарання здебільшого страждав не сам порушник, а його сім᾽я, з бюджету якої і сплачувалися штрафи, що призводило небажання жертв сімейного насилля заявляти на порушника до міліції.
05 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім’ї», згідно вимог якого відповідальність за скоєння насильства в сім’ї посилено. Зокрема, із санкції ст.173-2 КУпАП такі види адміністративних стягнень, як штраф та виправні роботи виключено.
Відтепер, особа яка вчинила сімейне насильство не зможе відбутися штрафом, а буде покарана громадськими роботами або адміністративним арештом. Також, передбачено можливість застосування приводу до особи, яка ухиляється від явки до органу внутрішніх справ або суду у вищезазначених справах.
Так, вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи булла завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само не виконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, тягнуть за собою громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб. Ті самі порушення вчинені особою протягом року повторно караються громадськими роботами на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративним арештом на строк до п'ятнадцяти діб.
|