Основним завданням діючої влади на місцях сьогодні є організація та проведення заходів щодо захисту дітей під час бойових дій, попередження вербування та використання дітей у власних цілях воєнізованими або збройними формуваннями.
В рамках даного проекту, ще у 2004 році Україна ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини щодо недопущення участі дітей у збройних конфліктах.
Згідно даного протоколу Держави-учасниці вживають всіх можливих заходів для забезпечення того, щоб військовослужбовці їхніх збройних сил, які не досягли 18-річного віку, не брали прямої участі у військових діях, щоб особи, які не досягли 18-річного віку, не підлягали обов'язковому призову до їхніх збройних сил. Держави-учасниці підвищують мінімальний вік добровільного призову осіб до їхніх національних збройних сил.
Крім того, дане питання знайшло своє відображення у Законі України «Про охорону дитинства» (стаття 30). «Заборона участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах» Участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, створення дитячих воєнізованих організацій та формувань, пропаганда серед дітей війни і насильства забороняються. Держава вживає всіх можливих заходів для забезпечення захисту прав дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, та догляду за ними. Їм надається матеріальна, медична та інша допомога, в разі потреби їх влаштовують у заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заклади охорони здоров'я тощо.
|