Під час організації голосування виборців за місцем їх перебування члени дільничної виборчої комісії зобов’язані до дня виборів перевірити факт тимчасової нездатності кожного такого виборця самостійно пересуватися.
Перевірка факту тимчасової нездатності виборця пересуватися самостійно здійснюється до прийняття на засіданні дільничної виборчої комісії (не пізніше 24 години останньої суботи перед днем голосування) рішення щодо включення виборця до витягу із списку виборців на звичайній (спеціальній) виборчій дільниці для голосування за місцем перебування виборців, не здатних пересуватися самостійно.
Для здійснення вказаної перевірки рішенням дільничної виборчої комісії визначаються не менше трьох членів комісії, які повинні бути представниками різних субʼєктів подання кандидатур до складу цієї дільничної виборчої комісії (місцевих організацій різних політичних партій, кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища).
Члени ДВК повинні перевірити :
- Чи дійсно таку заяву було написано виборцем. Для цього члени визначені члени ДВК повинні особисто відвідати за адресою проживання (за місцем перебування), зазначеною у заяві виборця заявника або опитати такого виборця за вказаним ним номером телефону.
- Чи видавалася медичною установою довідка про стан здоров᾽я виборця, яка засвідчує факт тимчасової нездатності його пересуватися самостійно. Для цього ДВК повинно звернутися до медичної установи, довідку якої пред’явлено виборцем із запитом про підтвердження достовірності виданої довідки про стан здоровʼя виборця чи уточнення відомостей, зазначених у цій довідці;
- Необхідність дотримання постільного режиму виборцем, включеним до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці. Для цього ДВК повинна звернутися до керівника відповідного закладу охорони здоровʼя із запитом про підтвердження факту призначення постільного режиму.
Звернення до медичної установи, керівника закладу охорони здоров’я може здійснюватися шляхом надсилання листа, телеграми, телефонограми, факсограми тощо, що підписується визначеними для проведення такої перевірки членами дільничної виборчої комісії. При цьому відповідь на таке звернення може надаватися письмово або усно, із зазначенням її змісту у довідці, що складається визначеними для здійснення такої перевірки членами дільничної виборчої комісії.
У разі не підтвердження факту написання заяви виборцем та/або видачі довідки про стан здоровʼя виборця, яка засвідчує факт тимчасової нездатності його пересуватися самостійно, факту необхідності дотримання постільного режиму виборцем дільнична виборча комісія приймає рішення про відмову в наданні такому виборцю можливості голосувати за місцем перебування.
|