Статус учасника бойових дій дає додаткові права і пільги, передбачені законом, який діяв ще до проведення антитерористичної операції. Це зокрема пільги, які стосуються:
- Транспорту - безкоштовний проїзд усіма видами міського та приміського транспорту, безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) усіма видами міжміського транспорту або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50% знижкою,
- комунальних послуг (75% знижки плати за житлово-комунальні послуги, встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20% від тарифів вартості основних та 50% — додаткових робіт).
- Лікування - безплатне одержання ліків за рецептами лікарів, першочергове безоплатне зубопротезування, безкоштовне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також компенсація вартості самостійного такого лікування.
- Трудових прав - зберігається місце роботи, посада, середній заробіток за весь період участі в АТО. Якщо перед мобілізацією особа займалася підприємницькою діяльністю, то вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску, а фіскальній службі забороняється нараховувати санкції за несплату єдиного внеску за час перебування в АТО, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середнього заробітку незалежно від стажу роботи, використання чергової щорічної відпустки у зручний час, одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік, першочергове залишення на роботі при скороченні.
- Житла – першочергове забезпечення жилою площею, першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт житлових будинків і квартир цих осіб.
Окрім того, це право на одноразові допомоги та певний вид пенсії - залежно від того чи отримала людина інвалідність. Якщо особа загинула під час АТО, то великий пакет соціальних послуг матимуть члени її сім’ї – пенсію у випадку втрати годувальника, одноразову допомогу у випадку загибелі.
|