Субота, 20.04.2024, 16:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Новороздільське МУЮ
    Головна » 2015 » Червень » 10 » ФУНКЦІЇ СІМ'Ї
    10:09
    ФУНКЦІЇ СІМ'Ї

    Функцій, які покликана виконувати сім'я, багато. Усі вони, як пальці на руці, становлять одне ціле. Жодна з них не може бути названа основною, домінуючою18. Усі вони взаємопов'язані, взаємозалежні, взаємнопідкріплюючі. Тож розмістимо їх на цих сторінках за принципом круглого столу.

    1. Гедоністична функція (з грец. - веселощі, насолода, задоволення).

    Зі шлюбом, сім'єю має пов'язуватися радість спілкування, радість одержання позитивних емоцій від фізичної присутності поряд дорогих людей, від усвідомлення того, що ти любиш і тебе люблять, від їхньої турботи, рівно ж радість від того, що і самій с про кого турбуватися, є кому відчиняти двері. Сім'я маг утверджувати радість життя, приносити задоволення. Сім'я має утверджувати цінність родинного життя.

    2. Валеологічна функція (з лат. valeo - бути сильним)

    На сім'ю покладена функція виховання поваги до свого здоров'я, піклування про здоров'я кожного її члена, утвердження здорового способу життя (запобігання і протидія пияцтву, наркоманії, курінню).

    Саме батьки повинні першими звернути увагу на недомагання дитини і відразу ж звернутися до спеціаліста про медичну допомогу.

     Дружина не наполягла на виклику лікаря до чоловіка, який поскаржився на біль у серці. Після прийому ліків йому полегшало. Вранці чоловік пішов на роботу, а ввечері помер. У дружини с підстави для докору сумління, адже питати у хворого, викликати лікаря чи ні. Треба самому приймати негайні рішення.

    3. Функція народження дітей.

    Сім'я є природним середовищем для відтворення людини, для її природного буття. У структурі шлюбних відносини між жінкою та чоловіком у репродуктивному віці важливим компонентом г статеві стосунки, які зорієнтовані не лише на задоволення фізіологічних потреб, а й на зачаття та народження дитини. Бажання мати дитину як природна потреба є дуже стійкою. Відсутність дітей у подружжя - це відхилення від норми. Бездітне подружжя, яке стверджує, що не любить дітей, не хоче мати дітей, однозначно лукавить.

    За даними перепису населення України 2001 p.. 66.8% сімей з дітьми мають одну дитину, тобто можна сказати, то Україна г державою одно дітної сім'ї. Щоб виправити ситуацію і найближчим часом забезпечити відтворення населення в Україні, необхідно, щоб на 100 пар припадало 258 дітей.

    4. Функція психологічного притулку.

    Сім'я має бути тим місцем, де особа може розраховувати на любов, на розуміння, на емоційну підтримку, на благодать, на спокій, де їй дозволено бути такою, якою вона є.

    5. Навчально-виховна функція.

    "Сім'я це перша школа того, як бути людиною".

    (Іоанн Павло II)

    Оскільки постійно змінюються умови життя, саме сім'я має забезпечити підготовку до цих змін. Тому сім'ю можемо вважати навчаючою структурою у тому сенсі, що кожен, навчаючись сам, передає свої знання та досвід іншим.

    Виховна функція сім'ї спрямована не лише щодо дітей, адже не лише старші виховують молодших, а й останні також є вихователями. Помиляються не лише діти, а й дорослі. Тому останнім, зокрема батькам, не слід баритися з вибаченням, якого дитина чекає і на яке має право.

    Серйозною перешкодою у вихованні дітей є послаблення прикладу старших, найперше матері та батька, матеріальні проблеми, через які діти залишаються без нагляду та опіки.

    6. Економічна функція.

    Сім'я як економічна субстанція - це наче невеличке господарське товариство, яке працює задля задоволення власних матеріальних потреб (приготування їжі, побутове обслуговування, обробіток земельної ділянки тощо).

    7. Охоронно-захисна функція.

    Сім'я повинна забезпечити кожного опікою, охороняти кожного і стати на захист у разі агресії щодо нього. Цьому завданню підпорядкована ч. 4 ст. 32 Конституції України, яка надає кожному право на звернення до суду з вимогою про спростування недостовірної інформації про членів своєї сім'ї, а також ст. 63 Конституції України, за якою не карається відмова давати показання або пояснення щодо членів сім'ї.

    Захисна функція забезпечується наданням права на самозахист себе та членів сім'ї, надання матері, батькові статусу законного представника своїх дітей, а також надання статусу законного процесуального представника бабі, дідові, братам, сестрам та іншим особам.

    Усі ці функції сім'ї можна об'єднати і визначити дуже лаконічно: миротворчість миробудівництво. На жаль, з виконанням кожної із цих функцій в Україні не все гаразд.

    Українське сімейне право: Ромовська З.В. – Електронний доступ: http://westudents.com.ua/glavy/70475-rodina-.html

    Переглядів: 453 | Додав: Novyj_rozdil | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright MyCorp © 2024