У Міністерстві юстиції України діє гаряча телефонна лінія: (044) 486-42-09, куди громадяни можуть телефонувати та надавати пропозиції щодо проведення судової реформи і подолання корупції в судовій системі, а також інформувати про подібні випадки.
Крім того даємо практичні поради, як діяти у ситуації якщо посадова особа вимагає неправомірну вигоду запропоновані Міністерством внутрішніх справ України:
1. Поводити себе вкрай обережно, ввічливо, без підлещування, не допускаючи необачних висловлювань, які могли б вимагачем трактуватися або як готовність, або як категорична відмова дати хабар або здійснити підкуп.
2. Уважно вислухати і точно запам’ятати поставлені вам умови (розміри сум, найменування товарів та характер послуг, терміни і способи передачі хабара, форма комерційного підкупу, послідовність вирішення питань).
3. Постаратися перенести питання про місце і час передачі хабара до наступної бесіди або, якщо це неможливо, запропонувати добре знайоме вам місце для наступної зустрічі.
4. Поцікавитися у співрозмовника про гарантії вирішення питання у разі давання хабара або вчинення підкупу.
5. Не брати ініціативу у розмові на себе, більше «працюйте на прийом», дозволяйте потенційному отримувачеві хабара «виговоритися», повідомити вам якомога більше інформації.
При зверненні громадянину необхідно викласти суть проблеми й розповісти, яким чином на нього намагаються впливати. Тут стануть у нагоді всі ті подробиці, які громадянин запам'ятав в кабінеті вимагача. У бесіді з правоохоронцями громадянин буде проінструктований про те, що йому робити далі, аби вивести злочинця на чисту воду.
|